VIII MP Lekarzy 2010

Fotorelacje » VIII MP Lekarzy 2010

W dniu 19.06.2010 odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w wędkarstwie spławikowym, w których wzięło udział 30 najlepszych wędkujących medyków.

Miejscem zawodów był zbiornik j. Długie w miejscowości Rajsko koło Oświęcimia. Łowisko z bardzo bogatym rybostanem (m.in. jesiotr, amur, jaź, karp) jest bardzo atrakcyjne nie tylko dla wyczynowców, ale i amatorów.

Wykoszona trawa, czysta linia brzegowa, dojazd samochodem na każde stanowisko, duża zadaszona wiata i na stałe oznakowane stanowiska są przykładem dla innych gospodarzy wód PZW.

Jezioro dotknęła w tym roku fala powodziowa co spowodowało znaczne zubożenie rybostanu- odbiło sie to na osiąganych wynikach.

Reprezentujący nasz team łowisko net. kolega Andrzej Rosłan odniósł życiowy sukces zajmując III miejsce z wagą ryb w obu turach 4200. Złoto popłynęło wraz z zerwanym leszczem w granicach 1,5kg w końcowej fazie holu.

Bezapelacyjnym zwycięzcą został kolega, nestor polskiego wędkarstwa Alfred Samet wygrywając obie tury zawodów.

Kolega Andrzej Rosłan łowił na zanęty Sensasa oraz Nysztala z zużyciem ziemi torfowej do podania jokersa i gliny rozpraszającej produkowanej przez kolegę Górka.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com