Maver Match 21.03.2015 Elbląg

Fotorelacje » Maver Match 21.03.2015 Elbląg

 

W dniu 21.03.2015 odbyły się pierwsze w tym roku zawody Maver Match.

Miejscem zmagań jest co raz bardziej popularny Elbląg, który na wiosnę i jesień przyciąga wędkarzy jak magnes ze względu na bogaty rybostan.

Mimo mało optymistcznej prognozy pogody wystartowało 28 zawodników, którzy zgodnie z regulaminem zostali rozlosowani w 3 sektory.

 

Mały, zmienny kierunkowo uciąg nie sprzyja doskonałemu żerowaniu krąpi, które zazwyczaj stanowią 80% rybostanu w rzece Elbląg. Wyniki powyżej 8000pkt trzeba było uznać tego dnia za wysokie.

Zwycięzcą najbardziej wyrównanego sektora A został Arur Królikowski. Artur konsekwentnie łowił tyczką krąpie uzyskując najlepszy wynik długą wędką -  9940g.

Drugi w sektorze Kazimierz Dudziński łowił tyczką i batem, który przy sprzyjającym uciągu i wietrze okazał się skuteczną bronią.

W tych zawodach kluczem do sukcesu było jednak łowienie uklei, które żerowały dość agresywnie co sam doświadczyłem.

Po dwóch godzinach łowienia 11m tyczką zdecydowałem się na rozwinięcie uklejówki. To był dobry pomysł. Zabrakło niestety czasu. Z wynikiem 8740g zająłem dopiero V miejsce tracąc do drugiego 260g.

W sektorze B i C bezkonkurencyjnie wygrywali sektory zawodnicy łowiący ukleje: Sektor B Emil Siemaszko 12030g i zwyciężczyni całych zawodów sektor C: Patrycja Pawlikowska 13080g.

Po obiedzie zawodnicy zostali nagodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Na zakończenie imprezy rozlosowaliśmy tyczkę 13m Maver Retribution. Szcześliwem został Wacław Pluta.

Dziękuje za sportową rywalizację i miłe spotkanie nad wodą.

 

Do zobaczenia na kolejnych zawodach Maver Match w Elblągu już tej jesieni.

Pozdrawiam Tomek Kupren

 

Zobacz zdjęcia z tej imprezy

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com