Klubowe MŚ w Poznaniu - Fotorelacja

Fotorelacje » Klubowe MŚ w Poznaniu - Fotorelacja

 W dniach 12-13 czerwca na Jeziorze Malta w Poznaniu odbyły się XXX Klubowe Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spławikowym. Poprzedzone były pięciodniowym treningiem, na którym zjawiło się 31 zgłoszonych drużyn, głównie z Europy.

Łowisko zostało podzielone na 5 sektorów, położonych po obu stronach jeziora w zachodniej jego części. W tym samym czasie na drugim końcu rozgrywano zawody wioślarzy i kajakarzy.

W piątek 11 czerwca obserwowałem treningowe zmagania w sektorze D i E. Upalna pogoda nie pomagała zawodnikom. Łowione były głównie malutkie okonie, miniaturowe płotki i krąpiki. Tylko nieliczni potrafili połowić większe ryby. W użyciu zawodników były tyczki w długościach 10-13metrów, rzadko kto miał rozłożoną odległościówkę czy uklejówki. Pomimo maleńkich ryb w siatkach zdarzały się większe sztuki, a wyniki treningu w sektorze D sięgały nawet 4kg.

Noc z piątku na sobotę przyniosła obniżenie temperatury i prawie całkowite zachmurzenie, któremu towarzyszył porywisty wiatr. W sobotę postanowiłem obserwować zawodników w sektorze A i B. Szybkie przejście wzdłuż sektorów potwierdziło spostrzeżenia z treningu. W walce o zwycięstwo liczyć się będą ci, którzy potrafią złowić bonusy – zwłaszcza karpie, sięgające nawet 3kilogramów.

Dominującą metodą była oczywiście tyczka, a tylko 3 zawodników z dwóch sektorów miało rozłożone odległościówki. Łowiący w sektorze A Grzegorz Mazurczak wygrał swój sektor dzięki pięknemu karasiowi, z łącznym wynikiem 1495 gram. Większość wyników w sektorze była poniżej kilograma.

 

Dużo rybniejszy okazał się sektor B, gdzie najlepsi potrafili złowić 12kg. Bardzo dobrą lekcją było podpatrywanie najlepszych w trakcie brawurowych holi dużych karpii. Większość błyskawicznie unosiła tyczkę żeby zatrzymać uciekającą rybę na swoim stanowisku, po czym element po elemencie skracali wędkę by ostatecznie wsunąć rybę do podbieraka.

Więcej zdjęć z MŚ

 

Autor: Adam Staryk

  • Dodaj link do:
  • facebook.com