Kołowrotek Nasci FB 500 - Shimano

Wędkarstwo Podlodowe » Kołowrotki|Kołowrotki

Cena:365.00
Dostępny
masz pytania?

Kołowrotek Nasci FB 500 Shimano

 

Naci FB wyznacza nowy standard w niezwykle popularnej serii przystępnych cenowo kołowrotków P4. Pierwszy raz w historii, kołowrotek P4 został wyposażony w przekładnię Hagane oraz zabezpieczenie mechanizmów przed dostępem wody - CoreProtect, spotykane dotychczas w najdroższych kołowrotkach Shimano.

Te dwie technologie zapewniają niezwkłą moc i walory użytkowe, oraz wyjątkowo płynną pracę, nawet pod dużym obciążeniem.
Wysoce efektywny napęd X-Ship czyni nowy kołowrotek Nasci FB idealnym do wielu technik i metod stosowanych na wodach śródlądowych. Korpus G-Free Body został zaprojektowany tak, by przesunąć środek ciężkości bliżej wędki. Udało nam się to osiągnąć dzięki odsunięciu wałka napędowego aż 19mm od spodu korpusu kołowrotka. Przesunięcie środka ciężkości w stronę dłoni wędkarza trzymającego wędzisko, znacząco poprawiło właściwości rzutowe oraz ogólny komfort użytkowania.

Nasci FB posiada 4 kryte łożyska ze stali nierdzewnej oraz jedno łożysko rolkowe, dla zapewnienia idealnej gładkości obrotów pod obciążeniem.

Nowoczesny, nietuzinkowy design tego kołowrotka sprawia, że wyróżnia się on na tle innych. Nasci FB dostępny jest w wielu rozmiarach - od najmniejszego 1000, dedykowanego do finezyjnego łowienia z użyciem delikatnych wędzisk, po rozmiar 5000, idealny do ciężkich odmian spinningu czy feedera. Płytka szpula w modelu 3000 jest dedykowana do korzystania z cienkich żyłek - podczas łowienia na spławik, bądź plecionek - podczas łowienia na spinning lub metodą feeder.

• Najwyższej jakości kołowrotek P4 z przekładnią Hagane
• Napęd X-Ship dla najlepszej wydajności kręcenia korbką
• 4 kryte łożyska ze stali nierdzewnej oraz 1 łożysko rolkowe zapewniają płynną pracę
• Korpus G Free dla jeszcze lepszego wyważenia
• Nawój Varispeed II i szpula typu AR-C pozwalające oddawać dalsze rzuty
• System Coreprotect zabezpiecza mechanizm przed dostępem wody

 

Właściwośći:

  • Wielkość: 500
  • Waga: 175 g
  • Przełożenie: 5,6 : 1
  • Pojemność szpuli: 0,20 mm / 110 m
  • Nawój (jeden obrót korbki) 69 cm
  • Ilość łożysk: 3+1
  • Moc hamulca: 2,5 kg

 

Technologie Shimano użyte do produkcji kołowrotka:


X-Ship: Większe koło napędowe przekazuje więcej mocy na wałek zębaty. Rezultatem jest bardziej płynne działanie kołowrotka i lepsze wykorzystanie jego mocy.

ARC Spool: Szpula AR-C zaprojektowana przez Shimano posiada opatentowany kształt, pozwalający lince ześlizgiwać się gładko podczas rzutu, co przekłada się na celność i odległość rzutów.

Varispeed: Doskonałej jakości ułożenie linki na szpuli jest najważniejszym warunkiem długich, precyzyjnych i celnych rzutów. Rewolucyjny system Shimano Varispeed składa się z dwóch nietypowych kół zębatych, zaprojektowanych i wykonanych z wykorzystaniem specjalnego programu komputerowego Shimano. Jedno jest owalne, a drugie ma niezwykły kształt kwadratu. W efekcie linka jest perfekcyjnie układana na szpuli, co zwiększa precyzje układania.

CoreProtect: Zabezpieczenie wnętrza kołowrotka przed dostępem wody, począwszy od korpusu, przez łączenie rotora, a na rolce prowadzącej kończąc.

G Free Body: Przesunięcie środka ciężkości w stronę dłoni wędkarza zapewniają lepszą ergonomię podczas wędkowania.

Hagane Gear: Precyzyjne kucie na zimno to kluczowy element obróbki metalu stosowany przez Shimano. Surowiec składowy nie jest poddawany mechanicznej obróbce, tylko jest kształtowany pod bardzo wysokim ciśnieniem, co nadaje mu idealna spoistość.

http://lowisko.net/files/kolowrotek-nasci-fb-500.jpg

http://lowisko.net/files/kolowrotek-nasci-fb-500[1].jpg

 

 

 

http://lowisko.net/files/kolowrotek-nasci-fb-500[2].jpg

 

Zobacz Film prezentujący serię Shimano Nasci

Cechy
SymbolNAS500FB
Waga185g

Polecamy także:

aromix-brasem.jpg
Aromix Brasem - Sensas
Cena:23.90»21.90
atraktor-brasem-exotic.jpg
Atraktor Brasem Exotic - MVDE
Cena:12.50
zaneta-zimowa-ready-nawilzona-leszcz-0-75kg.jpg
Zanęta Zimowa Ready Leszcz 0,75kg - Traper
Cena:8.50
sledz.jpg
Śledź - Gaby
Cena:44.00
zylka-supplex-fluorocarbon-50m.jpg
Żyłka Supplex FluoroCarbon 50m - Drennan
Cena:28.00»24.90
 
  • Dodaj link do:
  • facebook.com